Draje denildiğinde akıllara çeşit çeşit renklere sahip çikolatalar, şekerlemeler gelmektedir. Drajelerinçocukluğumuzdan bu yana hatıralarımızda ayrı bir yeri ve önemi vardır. Akıllara hep güzel anılar getir. Bayram ziyaretine gittiğimizde dağıtılan renkli draje çikolataları yemeye eminim hiçbiriniz doyamamış hep daha fazlasını istemişsinizdir.

Drajeler söz çikolatası, nişan çikolatası, düğün çikolatası gibi hayatımızın farklı anlarında da yer tutabilmektedir. Bu gibi özel anlarda alınan drajelerde haliyle en kalitelisinden olmalıdır.

PEKI, KALITELI DRAJE NASIL ANLAŞILIR?

Bir draje için mümkün olan en yüksek kalitede hammadde kullanılmalıdır. Kaliteli malzemeler draje tadı için özel bir lezzet katacaktır. Draje çikolata yapım aşamasında kaplanmadan önce tüm badem, fındık ya da diğer ürünler özenle kavrulmalı daha sonra özenle seçilmiş meyveler çikolata ile birleşip iyi bir şekilde kaplanarak draje şeker, çikolata haline getirilmelidir.

DRAJE ÜRETIMI NASIL GERÇEKLEŞIR?

Çikolata drajeler özel ve karmaşık bir süreçten geçerek üretilip, üretim sürecinde özel bir çikolata tabakası ile kaplanır. Sıvı çikolata dönen kaplama teknesine yavaşça ilave edilir ve ürünün üzerine yayılır. Soğuk hava ürünün katılaşmasını ve ürün çevresinde ince bir tabaka oluşmasını sağlar. İşlem ürünün şekline göre farklılıklar gösterir.

Tecrübelere dayanan bilgi ve birikimler sayesinde güzel ve parlak bir görünüme sahip olan drajeler, siz değerli müşterilere geleneksel beceriler doğrultusunda hazırlandığında ağızda farklı tatlar oluşturmaktadır.

Drajelerin kalite standartlarına uygun olarak üretilmesi önemli bir konudur. Tüketicilerin sağlıkları her şeyden önce gelmelidir. Hijyen standartlarına uyulmalı ve hammaddeler doğru bir şekilde seçilmelidir. Ayrıca müşterilerin öneri ve yorumları da her zaman için dikkate alınmalıdır. Bu ve benzeri konular kaliteli ürüne gidilen yolda üreticiyi önemli bir hale getirir.

Drajenin kaliteli olduğunu anlamanın diğer bir yöntemi de ürünün tazeliğidir. Ürünün tazeliğinin anlaşılması özel bir uzmanlık gerektirmez ve bu sebepten dolayı kolayca fark edilebilir. Ürünün içine koyulan taze malzemeler o ürüne ayrı bir lezzet ve kalite katmasıyla beraber, ürünün tazeliğini korumasına da ayrı bir şekilde dikkat edilmelidir. Tazeliği korumak için ürünün paketlenme aşamasında büyük bir hassasiyet ve özen gösterilmelidir.

Hepsinin ayrı ayrı kendine has değişik tatları bulunmaktadır. Ürün çeşitlerini şöyle sıralamak mümkündür:

·Çilek badem draje,

·Prenses badem draje,

·Hindistan cevizli mix draje,

·Renkli mix badem draje,

·Cappuciano badem draje,

·Sütlü fındık draje,

·Fındık bitter draje,

·Portakal bitter draje,

·Tiramisu draje,

·Mocca karamel draje,

·Böğürtlenli draje,

·Renkli çakıl taşı draje,

·Çilekli draje,

·Kahveli karışık draje,

·Pembe bademli draje,

·Altın bademli draje,

·Bronz bademli draje,

·Mavi bademli draje.